Open Procurement Albania

Blerje dezinfektantësh dhe materiale mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në kopshte, çerdhe dhe shkolla nën juridiksionin e Bashkisë Bulqizë.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizë
Institucioni Prokurues Bashkia Bulqize
Objekti i Tenderit Blerje dezinfektantësh dhe materiale mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në kopshte, çerdhe dhe shkolla nën juridiksionin e Bashkisë Bulqizë.
Nr. Reference REF-75829-10-16-2020
Vlera / Fondi Limit 1 083 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 30-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 4 S
Aquarius Medical
Albania Distribution Chem
ANBIM
EGIAN MED
EURO MEGA 2010
Sinani Trading
FLORFARMA shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLORFARMA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 886 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1063200
  Data e lidhjes se kontrates 20-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. 4 S, për këto arsye:
  - Eshte perjashtuar nga pjesemarrja ne procedurat e prokurimit publik, duke filluar nga data 25.11.2020-25.04.2022
  2. Aquarius Medical, për këto arsye:
  - ka paraqitur mostrat e mallit por për artikullin Hipoklorit Natriumi nuk ka specifikime teknike në amballazhimin e tij ,si dhe për xhelin dezinfektant specifikimet teknike nuk janë ne gjuhën shqipe.
  3. Albania Distribution Chem, për këto arsye:
  - ditën e hapjes së tenderit përpara hapjes së ofertave, nga ana e operatorit ekonomik nuk janë paraqitur mostrat e mallit.
  4. ANBIM, për këto arsye:
  - ditën e hapjes së tenderit përpara hapjes së ofertave, nga ana e operatorit ekonomik nuk janë paraqitur mostrat e mallit.
  5. EGIAN MED, për këto arsye:
  - ditën e hapjes së tenderit përpara hapjes së ofertave, nga ana e operatorit ekonomik nuk janë paraqitur mostrat e mallit.
  6. EURO MEGA 2010, për këto arsye:
  - ditën e hapjes së tenderit përpara hapjes së ofertave, nga ana e operatorit ekonomik nuk janë paraqitur mostrat e mallit.
  7. Sinani Trading, për këto arsye:
  - ditën e hapjes së tenderit përpara hapjes së ofertave, nga ana e operatorit ekonomik nuk janë paraqitur mostrat e mallit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.14 - Dt.01-02-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data