Open Procurement Albania

Optimizimi i furnizimit me uje te qytetit Kukes, Bashkia Kukes – Faza III

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kukës
Institucioni Prokurues Bashkia Kukes
Objekti i Tenderit Optimizimi i furnizimit me uje te qytetit Kukes, Bashkia Kukes – Faza III
Burimi i Financimit: Buxheti i Shteti,
Nr. Reference REF-86506-02-09-2021
Vlera / Fondi Limit 254 991 756,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 18-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues CURRI sh.p.k
K.M.K shpk
“Braka Construction” & “SARDO” sh.p.k & “BEQIRI “sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 254 726 814,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 305672177
  Data e lidhjes se kontrates 26-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates 14 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ” K.M.K ” shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnje document per kryerjen e procedures.
  2. Braka Construction” & “SARDO” sh.p.k & “BEQIRI sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kushtin per stafin mbeshtetes
  - Nuk ploteson kushtin per specialistin e tubave nen presion.
  - Nuk disponon numerin e kerkuar te makinerive.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.70 - Dt.10-05-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data