Open Procurement Albania

“Përfundimi i punimeve Rruga e Kabashit”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit “Përfundimi i punimeve Rruga e Kabashit”
Nr. Reference REF-86933-02-12-2021
Vlera / Fondi Limit 3 913 780,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 25-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “EURONDËRTIMI 2000” Shpk
“REJ” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • REJ
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 877 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-03-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4653120
  Data e lidhjes se kontrates 02-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “EURONDËRTIMI 2000” Shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur deklaratën mbi kontratat e lidhura apo në proces sipas shtojcës 10, kriter i cili është i përcaktuar në pikën 2. Kriteret e veçanta të kualifikimit, shkronja “f” të DST.
  - nuk ka paraqitur kontratë pune të vlefshme (përkatëse) për Drejtuesin Teknik, kriter i cili është përcaktuar në pikën 2.3.3, shkronja “a” të DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.54 - Dt.12-04-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data