Open Procurement Albania

Ndërtim Trotuarit në rrugën kryesore dhe Ndërtimi i murit të Pazarit në Shupenzë.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizë
Institucioni Prokurues Bashkia Bulqize
Objekti i Tenderit Ndërtim Trotuarit në rrugën kryesore dhe Ndërtimi i murit të Pazarit në Shupenzë.
Nr. Reference REF-87020-02-15-2021
Vlera / Fondi Limit 10 669 166,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 01-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues ALB-KON
EGLAND
K.TURJA
NIKA
2 N
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-KON SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10 564 218,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 12677061
  Data e lidhjes se kontrates 08-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates 1 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marrë përgjigje: 30.03.2021
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. EGLAND, për këto arsye:
  - Nga verifikimi i dokumentacionit rezultoi se operatori ekonomik ka paraqitur si punë të ngjashme kontratën me Nr. 2668 prot, datë 19.06.2020 lidhur me Bashkinë Bulqizë operatori ekonomik nuk ka paraqitur aktin e marrjes në dorëzim.
  2. K.TURJA, për këto arsye:
  - Nga verifikimi I dokumentacionit të paraqitur nga operatori ekonomik rezultoi se ka paraqitur si punë të ngjashme kontratën Nr.29912/6 datë 26.09.2018 lidhur me Bashkinë Tiranë , operatori ekonomik nuk ka paraqitur aktin e marrjes në dorëzim.
  3. NIKA, për këto arsye:
  - Nga verifikimi I dokumetacionit rezultoi se ka paraqitur dokumentacion për teknik ndërtimi për Z Edmond Manoku nga ana e operatorit ekonomik nuk është paraqitur diplomë e shkollës së mesme për profil teknik ndertimit.
  4. 2 N, për këto arsye:
  - Nga verfikimi i dokumentacionit rezultoi se operatori ekonomik nuk ka paraqitur vërtetim për xhiron për periudhën e kërkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.92 - Dt.14-06-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data