Open Procurement Albania

Rikualifikimi i qendrës kulturore Aleksandër Moisiu

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajë
Institucioni Prokurues Bashkia Kavaje
Objekti i Tenderit Rikualifikimi i qendrës kulturore Aleksandër Moisiu
Nr. Reference REF-88755-03-02-2021
Vlera / Fondi Limit 38 002 036,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 03-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 02-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues Edonil Konstruksion shpk
K.M.K shpk & Caushi M shpk & Llazo shpk
Leon Konstruksion shpk
Shëndëlli shpk
Dulla Konstruksion shpk & Zdravo shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Dulla Konstruksion shpk - Zdravo shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 37 476 409,00
  Data e shpalljes se fituesit 27-05-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Edonil Konstruksion shpk, për këto arsye:
  - Kontrata per furnizimin me materiale elektrike eshte lidhur me shoqerine Sali Elektrik shpk nderkohe Certifikata ISO e paraqitur eshte e skaduar dhe katalogu nuk eshte perkthyer ne gjuhen shqipe.
  2. K.M.K shpk & Caushi M shpk & Llazo shpk, për këto arsye:
  - Ka detyrime (Taksa Vendore) te pashlyera ndaj Bashkisë Kavaje
  3. Leon Konstruksion shpk, për këto arsye:
  - Kontrata per furnizimin me materiale hidraulike eshte lidhur me shoqerine DELTA shpk nderkohe Certifikata ISO per materialet eshte per kompani tjeter pas asnje lidhje me kompanine DELTA shpk
  4. Shëndëlli shpk, për këto arsye:
  - Nuk eshte paraqitur asnje document per te vertetuar furnizimin me pajisjet audio dhe video sipas specifikimeve te parapercaktuara
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Zdravo shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Zdravo shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Zdravo shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Zdravo shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data