Open Procurement Albania

Ndriçim rruga Hysen Myshketa 1752 m

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Ndriçim rruga Hysen Myshketa 1752 m
Nr. Reference REF-89015-03-04-2021
Vlera / Fondi Limit 14 311 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 05-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 06-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. EURONDERTIM 2000
2. AGI KONS
3. AL- ASFALT
4. L.T.E CONSTRUCTION
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AGI KONS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 794 354,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-10-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 40 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marrë përgjigje në datë 21.05.2021 nga Komisioni i shqyrtimit Ankesave dhe nga Komisioni i Prokurimit Publik me Vendimin 630/2021 datë 15.05.2021.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. EURONDERTIM 2000, për këto arsye:
  - mostrat e paraqitura nga operatori ekonomik “Eurondërtimi 2000” SHPK për ndriçuesit LED jo më të vogël se 100W dhe LED jo më të vogël se 60W, nuk krijojnë bindjen e nevojshme mbi orgjinalitetin e tyre dhe përpuethshmërinë me kërkesat dhe specifikimet teknike të përcaktuara nga autoriteti kontraktor në dokumentet e tenderit, pasi për verifikimin e specifikimeve teknike kompania prodhuese nuk i dërgoi asnjëherë skedat teknike të produkteve edhe pse Komisioni i Prokurimit Publik i kërkoi në vazhdimësi ato.
  2. AL- ASFALT, për këto arsye:
  - mostrat e dy ndricuesave nga ana rrugës dhe nga ana e trotuarit, u evidentua që Operatori Ekonomik Al-Asfalt nuk i kishte paraqitur.
  3. L.T.E CONSTRUCTION, për këto arsye:
  - mostrat e dy ndricuesave nga ana rrugës dhe nga ana e trotuarit, u evidentua që Operatori Ekonomik L.T.E CONSTRUCTION kishte paraqitur. Vetëm një mostër konkretisht : Ndricues LED Ndricuesi nga ana e rruges jo me te vogel se 100w, 17000lm, 4000-5000k, Ndërsa mostrën tjetër nuk e ka sjell.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGI KONS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGI KONS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGI KONS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AGI KONS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Apelime dhe Vendime te KPP

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data