Open Procurement Albania

“Blerje materiale hidraulike”, për vitin 2021

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit “Blerje materiale hidraulike”, për vitin 2021
Nr. Reference REF-89962-03-12-2021
Vlera / Fondi Limit 48 568 832,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 08-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “ALPHA SOLUTIONS GROUP” sh.p.k & “ALEN CO” sh.p.k
'' SHKELQIMI - 07 ''shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alpha Solution Group Shpk - Alen-Co Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 46 986 410,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 56383692
  Data e lidhjes se kontrates 18-05-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “SHKELQIMI-07” sh.p.k, për këto arsye:
  - Operatori paraqet kataloge ose teste per disa nga mallrat ne gjuhe te huaj,pa perkthime ne shqip.
  - Operatori paraqet ISO nga prodhuesit ne gjuhe te huaj,pa perkthime ne shqip.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.79 - Dt.24-05-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data