Open Procurement Albania

“Furnizimi me uje I zones Baba Rrexhepi dhe lugu I Dardhes.Faza e II (Loti Perfundimtar).”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Bashkia Sarande
Objekti i Tenderit “Furnizimi me uje I zones Baba Rrexhepi dhe lugu I Dardhes.Faza e II (Loti Perfundimtar).”
Nr. Reference REF-91236-03-25-2021
Vlera / Fondi Limit 322 288 648,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 30-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues “ED KONSTRUKSION” SHPK &“SHENDELLI” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ED KONSTRUKSION” SHPK - “SHENDELLI” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 315 697 482,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-06-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 365 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ED KONSTRUKSION” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ED KONSTRUKSION” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ED KONSTRUKSION” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ED KONSTRUKSION” SHPK viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SHENDELLI” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SHENDELLI” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SHENDELLI” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SHENDELLI” SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data