Open Procurement Albania

“Ndërtim Ujësjellësash për njësinë administrative Ballaban, Sukë dhe Dishnicë, Loti I (Nj.A Ballaban & Sukë)”.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Këlcyrë
Institucioni Prokurues Bashkia Kelcyre
Objekti i Tenderit “Ndërtim Ujësjellësash për njësinë administrative Ballaban, Sukë dhe Dishnicë, Loti I (Nj.A Ballaban & Sukë)”.
Burimi i Financimit : Fonde të akorduara nga Agjencia Kombëtare e Ujësjellës Kanalizimeve dhe Infrastrukturës të Mbetjeve
Nr. Reference REF-91451-03-29-2021
Vlera / Fondi Limit 252 277 207,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 30-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues ”4 A-M ”shpk
“CURRI” shpk
“HTM sh.p.k & BE – IS sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HTM - BE-IS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 249 483 204,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-06-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 296327515
  Data e lidhjes se kontrates 29-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ”4 A-M ”shpk, për këto arsye:
  - Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion ligjor teknik, ekonomik kualifikues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BE-IS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BE-IS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BE-IS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BE-IS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.104 - Dt.05-07-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data