Open Procurement Albania

Depozitimi i mbetjeve urbane Bashkia Durrës

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

 • Procedure me negocim
 • Procedure me negocim

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Depozitimi i mbetjeve urbane Bashkia Durrës
Nr. Reference REF-05045-09-11-2021
Vlera / Fondi Limit 1 148 864 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Me negocim, pa njoftim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 13-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. INTEGRATED ENERGY BV SPV
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Integrated Energy BV SPV
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 126 035 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-09-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1351242240
  Data e lidhjes se kontrates 08-10-2021
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 146 datë 4 Tetor 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 161 datë 8 Nëntor 2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data