Open Procurement Albania

Blerje hekur, profile, rrjetë gabion, tel xingato, tel bari etj

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Rrugeve dhe Ndriçimit Publik Tirane
Objekti i Tenderit Blerje hekur, profile, rrjetë gabion, tel xingato, tel bari etj
Nr. Reference REF-08993-10-21-2021
Vlera / Fondi Limit 5 397 321,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 22-10-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 01-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. KUPA shpk
2. MBJESHOVA 2011 shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 195 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 20 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “MBJESHOVA 2011” shpk, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën 2.1.1 të kapacitetit profesional të operatorëve ekonomikë ku parashikohet se : “Çertifikatë ISO 9001-2015 (e vlefshme dhe e akredituar nga DPA ose nga Organizma Ndërkombëtarë Akreditues, të njohur nga Republika e Shqipërisë).”,pasi operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjë dokument për përmbushjen e kësaj pike.
  - Nuk përmbush pikën pikën 1, shkronja b, të kritereve të veçanta të kualifikimit ku është parashikuar se "Kandidati/Ofertuesi duhet të dorëzojë:...b. Sigurimin e ofertës, sipas Shtojcës 3…”, pasi operatori ekonomik nuk ka paraqitur sigurimin e ofertës.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data