Open Procurement Albania

"Rikonstruksion i ambienteve të Qëndrës Shëndetësore Ruzhdie dhe Ambulancës në Dukas Çoban".

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Bashkia Patos
Objekti i Tenderit "Rikonstruksion i ambienteve të Qëndrës Shëndetësore Ruzhdie dhe Ambulancës në Dukas Çoban".
Nr. Reference REF-09096-10-21-2021
Vlera / Fondi Limit 12 568 796,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-10-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 08-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Spektri” Shpk
2. “ASI-2A CO” shpk & “GENTI 001”
3. “MODESTE” shpk & “SHKELQIMI 07”
4. “AIDA CONSTRUCTION” shpk & “6D-PLAN” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “AIDA CONSTRUCTION” shpk - “6D-PLAN” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 973 509,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 14368211
  Data e lidhjes se kontrates 04-04-2022
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ASI-2A CO” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson piken 2.2.3, per shlyerjen e taksave, pasi operatori ASI-2A CO nuk ka vetedeklaruar dhe as nuk ka paraqitur vertetimin e shlyerjes se taksave nga Bashkia .
  2. “MODESTE” shpk & “SHKELQIMI 07”, për këto arsye:
  - Nuk ploteson piken 2.3.5 mbi disponimin e punonjesve te specializuar, pasi operatori “Shkelqimi 07”, sipas marreveshjes se bashkepunimit dhe ndarjes se preventivit ka marre persiper punime prishje, germimi, hidrosanitaret, kanalizimi dhe elektrike nderkohe nuk disponon asnje punetor te thjeshte, ska asnje hidraulik nga 2 te kerkuar, ka 2 elektriciste nga 4 (kater) te kerkuar. Shoqeria “Modeste” disponon 2 kamiona,1 kamioncine dhe 1 fadrome por nuk disponon asnje shofer dhe manovrator.
  3. “Spektri” Shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson piken 2.3.3 pasi nuk ka paraqitur asnje dokumentacion mbi disponimin e personelit kryesor drejtues teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “6D-PLAN” shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “6D-PLAN” shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “6D-PLAN” shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “6D-PLAN” shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 46 datë 11 Prill 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data