Open Procurement Albania

Blerje pllaka dhe bordura

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Rrugeve dhe Ndriçimit Publik Tirane
Objekti i Tenderit Blerje pllaka dhe bordura
Nr. Reference REF-09119-10-22-2021
Vlera / Fondi Limit 27 852 200,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 25-10-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 09-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “BAÇI - EL 2003 SH.P.K” sh.p.k
2. “GJONI – AN” sh.p.k
3. “ZDRAVO” sh.p.k
4. “A R J E I L” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARJEIL SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 21 358 350,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates deri më datë 31.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “BAÇI - EL 2003 SH.P.K” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën pikën 2.3.4 kapaciteti teknik ku parashikohet se “Dëshmi për mjetet e transportit, që ka në dispozicion apo mund ti vihen në dispozicion operatorit ekonomik, që nevojiten për ekzekutimin e kontratës
  2. “GJONI – AN” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën 2.3.3 të kapacitetit teknik ku parashikohet se “Operatori ekonomik duhet të paraqesë raportet e testimit, për produktet e betonit sipas standartit SSH EN 1338, për produktet prej mermeri/guri sipas standartit SSH EN 196, nga laboratorë të çertifikuar dhe akredituar, me qëllim përmbushjen e specifikimeve teknike. Për standartet e përmendura pranohet dhe ekuivalenti i tyre.
  3. “ZDRAVO” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur as deklaratë dhe as vërtetim për shlyerjen e taksave vendore.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data