Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Rrugës pranë shkollës “Ali Laçej”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Rrugës pranë shkollës “Ali Laçej”.
Nr. Reference REF-09847-10-28-2021
Vlera / Fondi Limit 8 614 917,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 29-10-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 08-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “2N” sh.p.k
2. “Curri” sh.p.k
3. “ Rroku Guest”sh.p.k
4. “Lacaj”sh.p.k
5. ”NDERTUESI 2014”sh.p.k
6. “Delia Impex”sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LACAJ SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 102 337,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Delia Impex” shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion kualifikues për këtë procedurë prokurimi.
  2. “2N” sh.p.k, për këto arsye:
  - Ne analizen e cmimit per zerin An 2.575 Fv puseta kontrolli 1*1*1.5 tek kapaku I gizes çmimi I vendosur eshte 60l/kg. Argumenti nuk eshte bindes se nuk ka sjelle fature perkatese
  3. “Curri” sh.p.k, për këto arsye:
  - Makinerite e paraqitura per kete objekt I jane dhene me qera shoqerise Gysi qe eshte shpallur fituese ne te njeten kohe ne nje objekt tjeter me Bashkine Shkoder
  4. “Rroku Guest”sh.p.k, për këto arsye:
  - Makinerite dhe stafin teknik I ka te deklaruara ne dy kontrata te tjera me Bashkine Shkoder
  5. ”NDERTUESI 2014”sh.p.k, për këto arsye:
  - Formulari permbledhes I vetdeklarimit sipas shtojces 8 eshte plotesuar gabim ,pasi tek seksioni D: DEKLARATA “Për zbatimin e dispozitave ligjore në marrëdhëniet e punës”,pika 3,ka vendosur opsionin Jo, qe nenkupton qe jane vendosur masa ligjore nga Inspektorati Shtetëror i Punës dhe Shërbimeve Sociale (ISHPSHSH).Per kete gje eshte shprehur edhe KPP
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LACAJ SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LACAJ SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LACAJ SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LACAJ SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data