Open Procurement Albania

Ndërtim dhe rikonstruksion rrjet kanalizimi

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Ndërtim dhe rikonstruksion rrjet kanalizimi
Nr. Reference REF-11693-11-16-2021
Vlera / Fondi Limit 22 702 354,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-11-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 03-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 13
Operatore Konkurues 1. BE-IS
2. Klajger Konstruksion sh.p.k
3. Gerard A sh.p.k
4. 2. L.T.E Construction sh.p.k
5. Company Riviera 2008
6. Ndregjoni
7. Sterkaj & Arjeil
8. Eurovia
9. Sireta 2 F
10. Senka
11. Caushi M
12. Arb & Trans -2010
13. Leon Konstruksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARB & TRANS-2010
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 891 647,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-12-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 19069977
  Data e lidhjes se kontrates 10-01-2022
  Kohezgjatja e kontrates 90 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. . L.T.E Construction sh.p.k, për këto arsye:
  - Mjetet e deklaruara në këtë procedurë janë të angazhuara në kontratën me Nr 15437/7 datë 25.10.2021 e lidhur me UKT me një afat kohor 4 muaj duke nisur nga data e dorëzimit të sheshit të punimeve. Kjo kontratë nuk është realizuar ende dhe mjetet janë të angazhuara deri në përfundim të kontratës së mëparshme.
  2. Senka sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur dokumentacionin e kërkuar në DST , por ka paraqitur vetëm vërtetimin e Debisë nga OSHEE.
  3. Eurovia, për këto arsye:
  - KVO vendos të mos pranojë ofertën anomalisht të ulët të paraqitur nga Operatori Ekonomik “Eurovia” sh.p.knj pasi dokumentacioni provues I Operatorit Ekonomik “Eurovia” sh.pknj është paraqitur si një dokumentacion I pambështetur në prova, fatura apo kontrata të mëparshme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 4 datë 17 Janar 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data