Open Procurement Albania

Blerje lëndë djegëse pellet dhe shpërndarje në objektet arsimore

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Objekteve Publike Tirane
Objekti i Tenderit Blerje lëndë djegëse pellet dhe shpërndarje në objektet arsimore
Nr. Reference REF-13503-12-01-2021
Vlera / Fondi Limit 33 999 402,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 02-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 17-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. Alcani shpk
2. Climacasa shpk
3. Klame shpk
4. Sulollari-Klima shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALCANI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 33 310 770,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Climacasa shpk, për këto arsye:
  - Nuk i plotëson kriteret e veçanta të përcaktuara në DST.
  2. Klame shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnjë dokument në SPE sipas kërkesave të DST dhe nuk ka dhënë ofertë ekonomike.
  3. Sulollari-Klima shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnjë dokument në SPE sipas kërkesave të DST dhe nuk ka dhënë ofertë ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALCANI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALCANI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALCANI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALCANI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data