Open Procurement Albania

Hartimi i projekt preventivit per objektin: “Ndërtimi i rrjetit të K.U.Z dhe K.U.B në fshatin Verbas, Bashkia Patos”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Patos
Objekti i Tenderit Hartimi i projekt preventivit per objektin: “Ndërtimi i rrjetit të K.U.Z dhe K.U.B në fshatin Verbas, Bashkia Patos”.
Nr. Reference REF-15667-12-17-2021
Vlera / Fondi Limit 1 999 200,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 30-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Aida Construction” shpk & “HE & SK 11” shpk
2. “INSTITUTI DEKLIADA-ALB” Shpk
3. “A.SH. Engineering” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Aida Construction” shpk - “HE & SK 11” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 864 800,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “INSTITUTI DEKLIADA-ALB” Shpk, për këto arsye:
  - nuk ka plotesuar deklaraten me stafin e nevojshem per realizimin e kontrates me qellim qe te kuptohej qe disponon personelin per realizimin e kontrates.
  2. “A.SH. Engineering” Shpk, për këto arsye:
  - Certifikatat Iso qe ka ngarkuar ne Sistem jane me afat skadence te kaluar ne vitin 24/02/2020.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “HE & SK 11” shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “HE & SK 11” shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “HE & SK 11” shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “HE & SK 11” shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data