Open Procurement Albania

Rikonstruksion shkolla "Jordan Misja"- faza e II

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Rikonstruksion shkolla "Jordan Misja"- faza e II
Nr. Reference REF-13750-12-02-2021
Vlera / Fondi Limit 14 249 996,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 03-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 20-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “Shendelli” sh.p.k
2. “BLINISHTA”sh.p.k & NDERTUESI 2014 ”sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLINISHTA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 991 149,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Shendelli” sh.p.k, për këto arsye:
  - Analizat e cmimeve te paraqitura nuk jane te shoqeruara me dokumentacion konkret si fatura tatimore,kontrata etj per te justifikuar zerin material ashtu sic eshte kerkuar ne kerkesen per te sjelle analizat e cmimeve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLINISHTA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLINISHTA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLINISHTA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLINISHTA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data