Open Procurement Albania

Blerje uniforma dhe veshje speciale

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Objekteve Publike Tirane
Objekti i Tenderit Blerje uniforma dhe veshje speciale
Nr. Reference REF-25004-04-13-2022
Vlera / Fondi Limit 10 833 279,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP sh.p.k
2. UNIVERS PROMOTIONS sh.p.k
3. SINANI TRADING sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10 795 845,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 12955014
  Data e lidhjes se kontrates 02-06-2022
  Kohezgjatja e kontrates deri më 28.12.2022
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 2.1.1 tek Kriteret e Veçanta të Kualifikimit pasi nuk ka paraqitur çertifikatën ISO 9001 sipas kërkesave të DST.
  2. UNIVERS PROMOTIONS sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur Deklaratë Konformiteti CE ose Çertifikatë Konfirmiteti CE ose raporte testimi nga ente çertifikuese të akredituara për mallrat objekt prokurimi sipas kërkesave në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 76 datë 13 Qershor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data