Open Procurement Albania

Mbjellje pemësh në rrugën Llogara Qeparo

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Himarë
Institucioni Prokurues Bashkia Himare
Objekti i Tenderit Mbjellje pemësh në rrugën Llogara Qeparo
Nr. Reference REF-26675-04-27-2022
Vlera / Fondi Limit 8 333 333,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 28-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “AGRO -KORANI” SHPK
2. “Pastrime Silvio” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “AGRO -KORANI” SHPK - “BE-IS ” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 992 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8390400
  Data e lidhjes se kontrates 29-06-2022
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Pastrime Silvio” SHPK, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriterin: 2.3.1 Kapaceti teknik: “Operatori ekonomik duhet të paraqesë dëshmi për përvojën e mëparshme të ngjashme
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “BE-IS ” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “BE-IS ” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “BE-IS ” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “BE-IS ” SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 94 datë 12 Korrik 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data