Open Procurement Albania

Sherbime te Pastrimit dhe Gjelberimit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Tirana Parking
Objekti i Tenderit Sherbime te Pastrimit dhe Gjelberimit
Nr. Reference REF-27069-04-28-2022
Vlera / Fondi Limit 8 769 799,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 11-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE “CLEAN FAST” sh.p.k & “Shansi Invest” sh.p.k
2. “Pastrime Silvio” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “CLEAN FAST” Shpk - “Shansi Invest” Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8 298 666,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8298666
  Data e lidhjes se kontrates 21-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates deri më 31.12.2022
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Eshte skualifikuar:
  1. Pastrime Silvio” sh.p.k
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit u konstatua se:
  - Nuk plotëson kriteret e vecanta të përcaktuara në DST Konkretisht:
  1)Makinë vetëshkarkuese me hapje e spondit anësor ose nga pas, për grumbullimin dhe transportimin e mbetjeve dhe mirëmbajtje të parkimeve gjatë ditës, me kapacitet mbajtës 1.5-2 ton, ka vetëm 1 nga 2 që janë kërkuar.
  2)Autobot uji ka vetëm 1 nga 3 të kërkuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Shansi Invest” Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Shansi Invest” Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Shansi Invest” Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Shansi Invest” Shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 85 datë 27 Qershor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data