Open Procurement Albania

Hartim projekti reabilitimi rruges "A.Goga - Spitali"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Hartim projekti reabilitimi rruges "A.Goga - Spitali"
Nr. Reference REF-27372-05-04-2022
Vlera / Fondi Limit 4 166 660,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-05-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 20-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Kane marre pjese ne fazen e pare te Procedures se prokurimit operatoret ekonomike te meposhtem:
1. “TAULANT” shpk
2. INFRATECH shpk
3. INSTITUTI DEKLIADA – ALB shpk
4. NET-GROUP shpk
5. TOWER shpk
6. STUDIO SERVICES “K – SA”shpk

Kane qene pjesemarres ne fazen e dyte operatoret ekonomike me vlerat perkatese:
1. INSTITUTI DEKLIADA – ALB shpk, me vlere 3’845’957 dhe 96.80 pikë.
2. NET-GROUP, me vlere 3’845’957 lekë dhe 99.20 pikë.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NET-GROUP
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 845 957,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-04-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4615148
  Data e lidhjes se kontrates 02-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 28 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa nga STUDIO SERVICES K SA SHPK, objekt Shfuqizimi i vendimit te Komisionit te Vleresimit te Ofertave per skualifikimin e ofertes te paraqitur nga STUDIOS SERVICES K SA SHPK
  Komisioni vendosi: Te mos pranoje ankesen e paraqitur nga STUDIO SERVICES K SA SHPK

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. TAULANT, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike 3’350’000 leke qe rezulton me poshte se 3’845’956.71 leke

  2. INFRATECH, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike 3’678’000 leke qe rezulton me poshte se 3’845’956.71 leke

  3. TOWER, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike 3’685’000 leke qe rezulton me poshte se 3’845’956.71 leke

  4. STUDIO SERVICES K SA, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike 3’787’500 leke qe rezulton me poshte se 3’845’956.71 leke,
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 53 datë 12 Qershor 2023
  Apelime dhe Vendime te KPP
  Vendim Nr. 248/2023

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data