Open Procurement Albania

Blerje tubo për rrjetin e kanalizimeve

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Objekti i Tenderit Blerje tubo për rrjetin e kanalizimeve
Nr. Reference REF-33167-06-17-2022
Vlera / Fondi Limit 2 432 733,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 04-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. "ELEKTRO THERM" Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 •  ELEKTRO THERM SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 414 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2896800
  Data e lidhjes se kontrates 12-07-2022
  Kohezgjatja e kontrates 1 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per  ELEKTRO THERM SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per  ELEKTRO THERM SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per  ELEKTRO THERM SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per  ELEKTRO THERM SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 98 datë 18 Korrik 2022
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 98 datë 18 Korrik 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data