Open Procurement Albania

Ndërtimi Rikualifikimi Urban i Rrugës “Kujtesa” + Segmentet

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamëz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Ndërtimi Rikualifikimi Urban i Rrugës “Kujtesa” + Segmentet
Nr. Reference REF-37756-08-03-2022
Vlera / Fondi Limit 78 819 283,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 04-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-08-2022
Data e mbajtjes se tenderit 19-08-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 12
Operatore Konkurues 1. “ALBAVIA” shpk
2. CURRI shpk
3. L.T.E CONSTRUCTIONshpk
4. COMPANY RIVIERA 2008,&”AGRI CONSTRUCTION” shpk
5. JUBICA shpk
6. VALONA KONSTRUKSION,&”NDREGJONI” shpk
7. BE-IS shpk
8. SIRETA 2 F shpk
9. DAJTI PARK 2007 shpk 10. NIKA shpk
11. Shendelli shpk
12.ALMO Konstruksion shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBAVIA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 67 502 060,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 81002472
  Data e lidhjes se kontrates 21-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 152 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. NIKA shpk, per arsye:
  -është tërhequr nga procedura e prokurimit me arsyen se është shpallur fitues në një objekt tjetër prokurimi dhe kapacitetet janë të angazhuara në këtë procedure.

  2. Shendelli shpk, per arsye:
  -nuk ka paraqitur dokumentacionin origjinal ose të njehsuar me origjinalin fizikisht, pranë autoritetit Kontraktor – Bashkia Kamëz, brenda afatit të kërkuar nga Komisioni i Vlerësimi të Ofertave, të cilin e ka njoftuar nëpërmjet sistemit elektronik të prokurimit.

  3. ALMO Konstruksion shpk, per arsye:
  -nuk ka paraqitur sigurimin e ofertës.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 149 datë 31 Tetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data