Open Procurement Albania

Ndertim ura Pojate e Poshtme Tamare

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malësi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Ndertim ura Pojate e Poshtme Tamare
Nr. Reference REF-38780-08-15-2022
Vlera / Fondi Limit 13 480 082,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-08-2022
Data e mbajtjes se tenderit 31-08-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1.BOE MICULI shpk & EVEREST shpk 2.NIKA shpk 3. “S.M.O UNION” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MICULI - EVEREST
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 443 407,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 16132088
  Data e lidhjes se kontrates 04-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 75 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -“S.M.O UNION” shpk, per arsye:
  1.Mungese dokumentacioni e personelit kryesore (kontrate dhe certifikim personeli ) per punonjesit :
  Teknik Ndertimi,karpentjer,manovrator, meknik,murator,specialist per punime rrugore,hekurkthyes.
  2. Mungese dokumentacioni për makinerite dhe paisjet teknike si më poshtë:
  Kamion me veteshkarkim min. 10 ton ME Targa AA336IP
  Fadrome me Targa AAMT36
  Fabrike asfaltobetoni
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 139 datë 10 Tetor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data