Open Procurement Albania

Ndertim i impjantit te ngrohjes ne shkollat e Mesme Koplik- Bajze - Gruemire

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malësi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Ndertim i impjantit te ngrohjes ne shkollat e Mesme Koplik- Bajze - Gruemire
Nr. Reference REF-39696-08-24-2022
Vlera / Fondi Limit 32 815 596,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 13-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.BOE MICULI shpk & EVEREST shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MICULI - EVEREST
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 32 403 529,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 38884234
  Data e lidhjes se kontrates 05-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MICULI viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVEREST viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 139 datë 10 Tetor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data