Open Procurement Albania

Përmirësim i banesave ekzistuese për familjet në nevojë.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Bashkia Patos
Objekti i Tenderit Përmirësim i banesave ekzistuese për familjet në nevojë.
Nr. Reference REF-39389-08-22-2022
Vlera / Fondi Limit 15 932 480,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“INA” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 773 769,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 16528523
  Data e lidhjes se kontrates 28-09-2022
  Kohezgjatja e kontrates 10 muaj nga nënshkrimi i kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 135 datë 3 Tetor 2022
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data