Open Procurement Albania

Blerje Matesa Uji per vitin 2022

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit Blerje Matesa Uji per vitin 2022
Nr. Reference REF-43299-09-26-2022
Vlera / Fondi Limit 12 480 250,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 26-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1.VIBTIS
2. e-pumps
3. ALEN-CO
4. DOKSANI-G
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VIBTIS SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12 355 447,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nënshkrimit të kontratës deri në ezaurimin total të fondit limit te parashikuar ne regjistrin e parashikuar ne baze te kerkesave te sektoreve te SHA Kanalizime Vlore.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.DOKSANI G ,per arsye:
  -nuk permbajne Mostrat nje etikete te ngjitur emertimin e artikullit, numrin rendor sipas ofertes se paraqitur, emrin e ofertuesit, vulen e operatorit ekonomik ofertues.

  2. e-pumps, per arsye:
  -nuk permbajne Mostrat nje etikete te ngjitur emertimin e artikullit, numrin rendor sipas ofertes se paraqitur, emrin e ofertuesit, vulen e operatorit ekonomik ofertues.

  3 ALEN CO S, per arsye:
  -nuk permbajne Mostrat nje etikete te ngjitur emertimin e artikullit, numrin rendor sipas ofertes se paraqitur, emrin e ofertuesit, vulen e operatorit ekonomik ofertues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VIBTIS SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data