Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Rrugës Sheq-Gajdë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dimal
Institucioni Prokurues Bashkia Dimal
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Rrugës Sheq-Gajdë
Nr. Reference REF-40445-09-01-2022
Vlera / Fondi Limit 60 391 938,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 26-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE Koloseu sh.p.k & Fled sh.p.k
2.BOE Llazo sh.p.k & VIANTE KONSTRUKSION SH.P.K, & EURO-ALB sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KOLOSEU shpk - FLED shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 57 305 850,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 68767020
  Data e lidhjes se kontrates 05-01-2023
  Kohezgjatja e kontrates 28 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. Boe Llazo sh.P.k & VIANTE KONSTRUKSION SH.P.K & EURO-ALB sh.pk, per arsye:
  -Oferta e paraqitur rezultoi anomalisht e ulet sepse analizat e cmimeve te derguara nga BOE nuk garantojne ndertimin e ketij objekti me cilesine e kerkuar, konform kushteve teknike te zbatimit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FLED shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 4 datë 16 Janar 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Relacion Teknik
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data