Open Procurement Albania

Blerje materiale elektrike per godinat ne pronesi/administrim te Bashkise Vau Dejes

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vau i Dejës
Institucioni Prokurues Bashkia Vau Dejes
Objekti i Tenderit Blerje materiale elektrike per godinat ne pronesi/administrim te Bashkise Vau Dejes
Nr. Reference REF-41865-09-15-2022
Vlera / Fondi Limit 2 999 591,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 30-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1.” 4 A Construksion”
2.” Gentian Horieti”
3.” IGroup”
4.” Pellumb Gjeçaj”
5.” Valona Konstruksion”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GENTIAN HORIETI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 898 570,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3478284
  Data e lidhjes se kontrates 24-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates Nga nënshkrimi i kontratës deri me 31.12.2022
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. “4A Construction” shpk , per arsye:
  -nuk është paraqitur me datë 30.09.2022, ora 09.00 në ambientet e Bashkisë Vau Dejës për të sjellë mallrat e kërkuar sipas proçedurës.
  - nuk ka plotesuar kushtin gërma ‘a’ , pika 6, neni 40 i VKM-së datë 19.05.2021 “Për miratimin e rregullave të Prokurimit Publik”.

  2.Pëllumb Gjeçaj” pf , per arsye:
  -nuk është paraqitur me datë 30.09.2022, ora 09.00 në ambientet e Bashkisë Vau Dejës për të sjellë mallrat e kërkuar sipas proçedurës .
  - nuk ka plotesuar kushtin gërma ‘a’ , pika 6, neni 40 i VKM-së datë 19.05.2021 “Për miratimin e rregullave të Prokurimit Publik”.

  3.“I GROUP” , per arsye:
  -nuk është paraqitur me datë 30.09.2022, ora 09.00 në ambientet e Bashkisë Vau Dejës për të sjellë mallrat e kërkuar sipas proçedurës .
  - nuk ka plotesuar kushtin gërma ‘a’ , pika 6, neni 40 i VKM-së datë 19.05.2021 “Për miratimin e rregullave të Prokurimit Publik”.

  4.Valona Construction shpk, per arsye:
  - -nuk është paraqitur me datë 30.09.2022, ora 09.00 në ambientet e Bashkisë Vau Dejës për të sjellë mallrat e kërkuar sipas proçedurës.
  - nuk ka plotesuar kushtin gërma ‘a’ , pika 6, neni 40 i VKM-së datë 19.05.2021 “Për miratimin e rregullave të Prokurimit Publik”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 149 datë 31 Tetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data