Open Procurement Albania

Rikonstruksion shkolla e mesme e Bashkuar Bularat+kopshti Bularat,Dropulli i Siperm

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dropull
Institucioni Prokurues Bashkia Dropull
Objekti i Tenderit Rikonstruksion shkolla e mesme e Bashkuar Bularat+kopshti Bularat,Dropulli i Siperm
Nr. Reference REF-44934-10-10-2022
Vlera / Fondi Limit 58 648 181,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 11-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues BOE : “2T” SHPK dhe “BAJRAMI N” SHPK
1. “GJIKURIA” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GJIKURIA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 53 945 123,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 63535747
  Data e lidhjes se kontrates 09-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 6(gjashte)muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1.BOE 2T SHPK dhe BAJRAMI N SHPK, per arsye:
  -Nuk ploteson kushtin e Piken 2.3.3 (c) te kapacitetit teknik, te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit, te Dokumentave Standarte te Tenderit,pasi nuk ka te punesuar dhenuk figurojne ne listepagesat e subjektit, personelin kryesor dhe punonjesit specialiste te kualifikuar, te vertetuar me deshmi kualifikimi profesionale, certifikata ose diploma ose certifikata te shkolles profesionale perkatese per secilin specialitet te leshuar nga institucione te licensuara nga organet perkatese kontrate pune individuale.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 173 datë 19 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafik i Punimeve
  Relacion Teknik Arkitektonik

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data