Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim rrugë në Njësitë Administrative faza 2

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Maliq
Institucioni Prokurues Bashkia Maliq
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim rrugë në Njësitë Administrative faza 2
Nr. Reference REF-46009-10-14-2022
Vlera / Fondi Limit 23 652 298,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 17-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 01-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “VASHTEMIA” shpk
2. “NIKA” shpk
3. “AIDA CONSTRUCTION” shpk
4. “DENIS-05” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Aida Construction
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 19 000 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 4 jave
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomik te meposhtem:
  1.VASHTEMIA shpk, per arsye:
  -nuk siguron mjetet e nevojshme per realizimine punimeve.

  2. NIKA shpk, per arsye:
  -Mungon Çertifikata per leje transporti per Kamioni AA769KR te leshuar nga Bashkia.
  -Çertifikata e kontrollit teknik per Autobitumatriçe AA230UL eshte e skaduar (06.07.2022).Pra operatori ekonomik nuk siguron mjetet e nevojshme per realizimine punimeve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Specifikimi i Cmimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data