Open Procurement Albania

Blerje Materiale per Ndricim Rrugor

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizë
Institucioni Prokurues Bashkia Bulqize
Objekti i Tenderit Blerje Materiale per Ndricim Rrugor
Nr. Reference REF-45432-10-12-2022
Vlera / Fondi Limit 1 902 400,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 02-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 14-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1.SHPK“MURATI”
2. SHPK PAT Power Automation&Teknology
3. REDI ELECTRONIC
4. “Dritan Xheka” P-F
5. Ajet Çemalli
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Dritan Xheka
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 700 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 15 dite nga data e lidhjes se kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1-SHPK MURATI, per arsye:
  -Nuk ka permbushur kriterin e pikes 2.3.4. pasi nuk ka paraqitur nje moster fizike per 2 nga mallrat e kerkuar ne kriteret e vecanta per kualifikim.

  2.SHPK PAT Power Automation&Teknology, per arsye:
  -nuk ka paraqitur oferte.
  .Nuk ka paraqitur asnje dokument sipas kritereve te pergjithshme dhe te vecanta per kualifikim.

  3.FREDI ELECTRONIC , per arsye:
  -Nuk ka permbushur kriterin e pikes 2.3.4., pasi nuk ka paraqitur nga nje moster fizike per 2 nga mallrat e kerkuar ne kriteret e vecanta per kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Dritan Xheka viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Dritan Xheka viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Dritan Xheka viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Dritan Xheka viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data