Open Procurement Albania

Ndertim KUZ dhe rikonstruksion i rruges se Rrasave e Kabashi ne Shtermen

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Cërrik
Institucioni Prokurues Bashkia Cërrik
Objekti i Tenderit Ndertim KUZ dhe rikonstruksion i rruges se Rrasave e Kabashi ne Shtermen
Nr. Reference REF-48151-11-01-2022
Vlera / Fondi Limit 23 038 684,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 17-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE ”Grein-T“ sh.p.k „VIANTE KONSTRUKSION“ shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ”Grein-T“ sh.p.k - Viante Konstruction
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 22 361 041,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 26833249
  Data e lidhjes se kontrates 21-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 176 datë 27 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Horografia e Rruges
  Relacioni Teknik
  Azhornimi Topografik

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data