Open Procurement Albania

Loti I: Mbikqyrje “Rikonstruksion dhe shtesa shkolla e mesme “14 Ëngjëjt” dhe shkollës 9-vjeçare “Servet Agolli” Buçimas

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit Loti I: Mbikqyrje “Rikonstruksion dhe shtesa shkolla e mesme “14 Ëngjëjt” dhe shkollës 9-vjeçare “Servet Agolli” Buçimas
Nr. Reference REF-45452-10-12-2022
Vlera / Fondi Limit 1 146 098,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 24-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 1. BN- PROJECT” shpk
2. “C.E.C Group” shpk
3. “DRICONS” shpk
4. “G & L CONSTRUCTION
5. “INDAY-18” shpk
6. “MAGNA CHARTA” shpk
7. BOE “Palma Construction” shpk dhe“DGH- TIRANA”
8. BOE “EDIFAT” shpk dhe “HE & SK 11” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Palma Construction” shpk - “DGH- TIRANA”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 938 044,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1125653
  Data e lidhjes se kontrates 09-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates Deri ne perfundim te zbatimit të punimeve ndërtimore.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. BN- PROJECT shpk, per arsye:
  -nuk ka paraqitur te gjithe dokumentacionin e plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kerkesave per kualifikim sic kerkohen ne DST.
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes, shtojcen 9 Formular vetedeklarimi”, xhiron e kerkuar, Bilancet, sherbime te ngjashme, Licence...

  2.C.E.C Group shpk, per arsye:
  -oferta e paraqitur nga operatori ekonomik eshte me e ulet se vlera minimale qe rezulton nga zbatimi i formules se interpolimit.

  3.INDAY 18 shpk, per arsye:
  -oferta e paraqitur nga operatori ekonomik eshte me e ulet se vlera minimale qe rezulton nga zbatimi i formules se interpolimit.

  4.G & L CONSTRUCTION” shpk, per arsye
  -nuk ka paraqitur te gjithe dokumentacionin e plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kerkesave per kualifikim sic kerkohen ne DST.
  -nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH- TIRANA” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH- TIRANA” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH- TIRANA” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH- TIRANA” viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 173 datë 19 Dhjetor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data