Open Procurement Albania

Pastrimi, grumbullimi dhe largimi i mbeturinave të qytetit Cërrik dhe Njësive Administrative

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Cërrik
Institucioni Prokurues Bashkia Cërrik
Objekti i Tenderit Pastrimi, grumbullimi dhe largimi i mbeturinave të qytetit Cërrik dhe Njësive Administrative

Burimi i financimit: vënë në dispozicion nga të ardhurat e Bashkisë Cerrik
Nr. Reference REF-50519-11-18-2022
Vlera / Fondi Limit 116 666 667,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 21-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Viola Green
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Viola Green
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 116 055 624,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-02-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 139266749
  Data e lidhjes se kontrates 01-03-2023
  Kohezgjatja e kontrates 48 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Cërrik REF-50519-11-18-2022
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 24 datë 13 Mars 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Procesverbal "Per argumentimin e realizimit te procedures ne nje kontrate"
  Grafik i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data