Open Procurement Albania

Përforcimi i Skarpatës së Rrugës “Gjokaj” me mur B/A

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vorë
Institucioni Prokurues Bashkia Vore
Objekti i Tenderit Përforcimi i Skarpatës së Rrugës “Gjokaj” me mur B/A
Nr. Reference REF-51074-11-23-2022
Vlera / Fondi Limit 4 568 005,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 05-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “2 N” shpk
2. “Griald” shpk
3. “VLLAZNIMI” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GRIALD SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 505 389,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-12-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5406466
  Data e lidhjes se kontrates 18-01-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. 2 N shpk, per arsye:
  -nuk ka mundur te paraqese nje vertetim qe ka shlyer te gjitha detyrimet e maturuara te energjise elektrike, kjo ne kundershtim me nenin 26 pika 6 te VKMse Nr. 285, date 19.5.2021 Per Miratimin e Rregullave te Prokurimit Publik

  2. VLLAZNIMI shpk, per arsye:
  -nuk ka dorezuar sigurimin e ofertes si dhe ne formularin e vetedeklarimit nuk ka deklaruar mjetet dhe stafin perkates
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GRIALD SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GRIALD SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GRIALD SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GRIALD SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 7 datë 23 Janar 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data