Open Procurement Albania

Rehabilitimi i Emergjencës Civile, rikonstruksion rruge me mur mbajtës në zonën e Bërzhitës

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i Emergjencës Civile, rikonstruksion rruge me mur mbajtës në zonën e Bërzhitës
Nr. Reference REF-52817-12-12-2022
Vlera / Fondi Limit 3 785 523,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 13-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 23-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “Caushi M” shpk
2. BOE “SINDER AB” shpk & “DGH-TIRANA” shpk & “REJ” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “SINDER AB” shpk - “DGH-TIRANA” shpk - “REJ” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 711 477,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Eshte 7 (shtate) jave kalendarike duke nisur nga data e lidhjes së kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. Caushi M shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit te DST piken 3, te kapacitetit teknik, sepse ka paraqitur deklaraten per Drejtuesin Teknik te punimve ne objekt por Drejtuesi Teknik i deklaruar me inicialet L.P, eshte deklaruar edhe ne kontrata te tjera te nenshkruara me Autoritetin Kontraktor, Bashkia Tirane.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SINDER AB” shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SINDER AB” shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SINDER AB” shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SINDER AB” shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH-TIRANA” shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH-TIRANA” shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH-TIRANA” shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “DGH-TIRANA” shpk viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data