Open Procurement Albania

Ndertim i rrjetit te kanalizimeve fushe domje

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vorë
Institucioni Prokurues Bashkia Vore
Objekti i Tenderit Ndertim i rrjetit te kanalizimeve fushe domje
Nr. Reference REF-53575-12-14-2022
Vlera / Fondi Limit 7 308 215,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 27-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. “2 N” shpk
2. “A.L- ASFALT” shpk
3. “EUROKOS HOLDING SH.P.K. DEGA NE SHQIPERI” shpk
4. B.O.E “M U R A T I” shpk & EURO ALB shpk
5. NDERTIMI shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROKOS HOLDING SH.P.K DEGA NE SHQIPERI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 995 760,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-02-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8394912
  Data e lidhjes se kontrates 14-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj nga nenshkrimi i kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. 2 N shpk, per arsye:
  -Nuk eshte paraqitur per dorezimin e dokumentacionit per vertetimin e formularit te vetedeklarimit sipas shtojces 8.

  2. A.L ASFALT shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes sipas kerkesave te dst, pasi shuma e siguruar nga operatori ekonomik eshte me e vogel se shuma e kerkuar ne dst.

  3. B.O.E M U R A T I shpk dhe EURO ALB shpk, per arsye:
  -Nuk eshte paraqitur per dorezimin e dokumentacionit per vertetimin e formularit te vetedeklarimit sipas shtojces 8.

  4. NDERTIMI shpk, per arsye:
  -Nuk eshte paraqitur per dorezimin e dokumentacionit per vertetimin e formularit te vetedeklarimit sipas shtojces 8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 19 datë 27 Shkurt 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data