Open Procurement Albania

“Ndërtimi i urës ne lagjen Fezaj, fshati Zall Bastar”,

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit “Ndërtimi i urës ne lagjen Fezaj, fshati Zall Bastar”,
Nr. Reference REF-54114-12-19-2022
Vlera / Fondi Limit 48 766 229,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 12-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “ELDA-VL” ” SHPK
2. “INERTI” ” SHPK
3. “Vëllezërit HYSA” SHPK
4. “SIRETA 2F” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Inerti SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 45 034 601,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 8 (tetë) muaj kalendarike duke nisur nga data e lidhjes së kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. ELDA VL shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion, cka bie ne kundershtim me kerkesat e Dokumenteve Standarte te Tenderit si dhe kerkesat ligjore,ekonomike dhe teknike te percaktuara sipas Ligjit Nr. 162 2020
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Inerti SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Inerti SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Inerti SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Inerti SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Studim-Projektimi
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data