Open Procurement Albania

Sistemim Asfaltim i Rruges Lagja Kulle Okshatine

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizë
Institucioni Prokurues Bashkia Bulqize
Objekti i Tenderit Sistemim Asfaltim i Rruges Lagja Kulle Okshatine
Nr. Reference REF-55229-12-28-2022
Vlera / Fondi Limit 9 617 547,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 10-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. SHPK “ 2AF ALBANIA GROUP “
2. SHPK “ ALB-KON “
3. SHPK “SARK “
4. SHPK“SELAMI”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-KON SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 096 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 10915200
  Data e lidhjes se kontrates 13-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates 59 dite.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. 2AF ALBANIA GROUP, per arsye:
  -Nuk ka permbushur kriteret e vecanta per kualifikim
  -Nuk ka paraqitur grafikun e punimeve sipas pikes 7.1
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 17 datë 20 Shkurt 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data