Open Procurement Albania

Loti i pare: ”Pjesë këmbimi goma”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Loti i pare: ”Pjesë këmbimi goma”
Nr. Reference REF-55511-12-29-2022
Vlera / Fondi Limit 16 585 605,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 16-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Besnik Meci” pf
2. BOE “Gajdi Company” shpk & “Servis Auto 2000” shpk
3. “Sparkle 32” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Besnik Meçi
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 784 800,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 (njëzet e katër) muaj nga data e lidhjes së marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.BOE Gajdi Company shpk dhe Servis Auto 2000 shpk, per arsye:
  -Gajdi Company shpk nuk ka paraqitur Licence per ushtrimin e veprimtarise, leshuar nga QKB, referuar Kodit VII.3.B.1. dhe as leje mjedisore Tipi C, kodi III.1 A.

  2. Sparkle 32 shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur ne Sistemin e Prokurimit Elektronik, dokumentacionin e duhur ligjor, ekonomik dhe teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Besnik Meçi viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Besnik Meçi viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Besnik Meçi viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Besnik Meçi viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data