Open Procurement Albania

Blerje materiale për mirëmbajtjen e rrugëve,çakëll,kripë

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Maliq
Institucioni Prokurues Bashkia Maliq
Objekti i Tenderit Blerje materiale për mirëmbajtjen e rrugëve,çakëll,kripë
Nr. Reference REF-59343-02-16-2023
Vlera / Fondi Limit 2 082 666,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 02-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “SARK ” shpk
2. "AL-DOK” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SARK SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 730 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-03-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2076000
  Data e lidhjes se kontrates 28-03-2023
  Kohezgjatja e kontrates 31.12.2023
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. AL DOK shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.1 te kapacitetit teknik per pervojen e meparshme, pasi ka paraqitur si pune te ngjashme Blerje materiale per vepra ujore, por zerat ne preventivin e punes se realizuar nuk jane te ngjashme me zerat ne preventivin e procedures se prokurimit aktual
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SARK SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SARK SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SARK SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SARK SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 30 datë 3 Prill 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data