Open Procurement Albania

Mjete didaktike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Mbeshtetese te Arsimit dhe Cerdhes, Korce
Objekti i Tenderit Mjete didaktike
Nr. Reference REF-61171-03-02-2023
Vlera / Fondi Limit 1 700 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 03-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “ADD print” shpk
2. “Ervin Luzi” shpk
3. “Infosoft Office” shpk
4. “Librarri Dyrrahu” shpk
5. “O F F I C E CENTER” shpk
6. “Selvije Abasllari” shpk
7. “Zyrina Shkulaku” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADD PRINT
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 344 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1612800
  Data e lidhjes se kontrates 07-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 25 ditë nga data e nënshkrimit të kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa nga: InfoSoft Office, me objekt: Modifikim i dokumentave te tenderit

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.O F F I C E CENTER, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur mostrat ne diten dhe oren e caktuar ne DST
  -Nuk ka paraqitur formularin e vetedeklarimit
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion qe te vertetoje punet e ngjashme
  -Nuk ka paraqitur kopje te deklaratave ku te deklaroje xhirot vjetore

  2.Zyrina Shkulaku, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur mostrat ne diten dhe oren e caktuar ne DST

  3.Selvije Abasllari, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur mostrat ne diten dhe oren e caktuar ne DST

  4.Librari Dyrrahu, per arsye:
  -Ka paraqitur mostra me 12 lapustila .
  -Ka paraqitur prefese lapsash metalike jo hermetikisht te mbylluara.
  -Ka paraqitur gershere metalike
  -Ka paraqitur mostra me figura qe skan lidhje me ate qe eshte kerkuar nga Autoriteti kontraktor
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomike “O F F I C E CENTER” shpk, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 55 datë 19 Qershor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular Ankimimi

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data