Open Procurement Albania

Sistemim i përroit të hapur në rrugën:”Engjëll Mashi”, “Loni Ligori”, Yzberisht".

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Sistemim i përroit të hapur në rrugën:”Engjëll Mashi”, “Loni Ligori”, Yzberisht".
Nr. Reference REF-62159-03-10-2023
Vlera / Fondi Limit 20 578 567,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 28-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 15
Operatore Konkurues 1 BOE ”Caushi M” sh.p.k dhe ”KMK” sh.p.k
2. “L.T.E Construction” sh.p.k
3. “2 N” sh.p.k
4. “Kupa” sh.p.k
5. “ASI-2 A CO” sh.p.k
6. “Denis-05” sh.p.k
7. “BE-IS” sh.p.k
8. “Lis Konstruksion” sh.p.k
9“Desaret Company” sh.p.k
10“Liqeni VII” sh.p.k
11“Dajt Park 2007” sh.p.k
12.“Adriatik” sh.p.k
13.“Fled” sh.p.k
14.“Ndërtuesi 2000” sh.p.k
15.“Llazo” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17 123 196,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-04-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 20547835
  Data e lidhjes se kontrates 19-05-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj kalendarike nga data e lidhjes së kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Denis 05 sh.p.k, perarsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plote dhe te sakte per plotesimin e te gjitha kerkesave per kualifikim

  2. 2 N sh.p.k , per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacionin bazuar ne baze te nenit 26, pika 1, te VKM nr.285, date 19.05.2021 ( I ndryshuar), si dhe percaktimet e pikes 6, te ketij neni,
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 47 datë 29 Maj 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data