Open Procurement Albania

Rehabilitim pastrim-mirembajtje kanale vaditese 2023

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Selenicë
Institucioni Prokurues Bashkia Selenice
Objekti i Tenderit Rehabilitim pastrim-mirembajtje kanale vaditese 2023
Nr. Reference REF-65327-04-06-2023
Vlera / Fondi Limit 3 600 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-04-2023
Data e mbajtjes se tenderit 18-04-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues 1. Aida Konstruction sh.p.k.
2. BOE APIS CONSTRUCTION & Asi-2A CO sh.p.k
3. ISOBAR CONSTRUCTION
4. NGRACAN 1934 sh.p.k.
5.Sardo sh.p.k.
6. SARK sh.p.k
7. VELLEZERIT KUKA sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • APIS CONSTRUCTION - Asi-2A CO sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 525 743,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3030891
  Data e lidhjes se kontrates 19-05-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.Aida Konstruction sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka plotesuar formulari i ofertes konform dokumentave standarte ne zbatim te ligjit nr 162/2020 per Prokurimin publik dhe V.K.M nr 285/2021 per prokurimin publik

  2.NGRACAN 1934 sh.p.k.
  -Ka deklaruar ne mbeshtetje per dy kamioncina ndersa eskavatori me zinxhir mungon ne deklarim
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Asi-2A CO sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Asi-2A CO sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Asi-2A CO sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Asi-2A CO sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 47 datë 29 Maj 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data