Open Procurement Albania

Pastrimi dhe largimi i mbetjeve urbane

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Bashkia Sarande
Objekti i Tenderit Pastrimi dhe largimi i mbetjeve urbane

Burimi i financimit: Financimi është në përputhje me vlerën e miratuar me Vendimin e Këshillit Bashkiak nr.179, datë 27.12.2023 “Për miratimin e buxhetit të Bashkisë Sarandë për vitin 2022”.
Nr. Reference REF-63519-03-24-2023
Vlera / Fondi Limit 131 855 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 31-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1.”ALKO IMPEX CONSTRUKSION”SH.P.K
2.”Ante-Group”SH.P.K
3.”Cleon City”SH.P.K
4.”FUSHA”SH.P.K
5.”Pastrime Silvio”SH.P.K
6.”REJ”SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALKO IMPEX CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 129 808 930,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 155770716
  Data e lidhjes se kontrates 03-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 ( dymbëdhjetë muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. AnteGroup SH.P.K, per arsye:
  -Nuk permbush kritert e DST ve.

  2. Cleon City SH.P.K, per arsye:
  -Nuk permbush kritert e DST ve.

  3. Pastrime Silvio SH.P.K, per arsye:
  -Nuk permbush kritert e DST ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik " Cleon City ”SH.P.K , nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 61 datë 10 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Modeli i përllogaritjes së kostove në menaxhimin e mbetjeve
  Procesverbal "Per argumentimin e Realizimit te Proedures ne nje Kontrate"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data