Open Procurement Albania

Loti 1 “Supervizim i objektit: “Mirëmbajtje Kanali Ujites Rezervuari Grabovice-Pervalec”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Mirembajtjes se Infrastrukturave dhe Puneve Publike Pogradec
Objekti i Tenderit Loti 1 “Supervizim i objektit: “Mirëmbajtje Kanali Ujites Rezervuari Grabovice-Pervalec”
Nr. Reference REF-67170-04-26-2023
Vlera / Fondi Limit 23 226,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 08-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1.“MCE” shpk
2.“G & L CONSTRUCTION” shpk
3.“M.A.K Studio” shpk
4.“Viking Engineering” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • M.A.K Studio
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 21 290,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 25548
  Data e lidhjes se kontrates 31-05-2023
  Kohezgjatja e kontrates Deri ne perfundim te afatit të zbatimit të punimeve ndërtimore.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. MCE shpk, per arsye:
  - Nuk ploteson kerkesat e pergjithshme per kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.A.K Studio viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.A.K Studio viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.A.K Studio viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per M.A.K Studio viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 53 datë 12 Qershor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data