Open Procurement Albania

Blerje materiale te imta

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Çerdheve dhe Kopshteve Tirane
Objekti i Tenderit Blerje materiale te imta
Nr. Reference REF-69840-05-19-2023
Vlera / Fondi Limit 16 847 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 07-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “Blerina Sadiku” P.f
2. “MALBERTEX” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERINA KAPEDANI  
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 430 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 27-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18516000
  Data e lidhjes se kontrates 12-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nënshkrimit të kontratës me përfundim në 31.12.2023.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. MALBERTEX SHPK, per arsye:
  -Nuk ka deklaruar se disponon 1 automjet te pershtatshem me mase maksimale te autorizuar jo me shume se 3.5 ton dhe ne aneksin B, te Formularit Permbledhes te Vekedeklarimit, sipas shtojces 8, ka perzgjedhur vetem pohimin, por nuk ka listuar te dhenat konkrete te mjetit
  -Ka paraqitur dokumentacion Raport Analizat, por rezulton te jete jo origjinal, ne gjuhen zyrtare te RMV, si dhe eshte vetem i perkthyer ne gjuhen shqipe dhe jo i noterizuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERINA KAPEDANI   viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERINA KAPEDANI   viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERINA KAPEDANI   viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERINA KAPEDANI   viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 62 datë 17 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data