Open Procurement Albania

Marrje mjetesh me qera (asfaltoshtruese,rrul etj)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Pasurive Publike Lushnje
Objekti i Tenderit Marrje mjetesh me qera (asfaltoshtruese,rrul etj)
Nr. Reference REF-69817-05-19-2023
Vlera / Fondi Limit 4 112 526,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 02-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “SARK” sh.p.k
2. “BIBA-X” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BIBA-X SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 097 532,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4917038
  Data e lidhjes se kontrates 14-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nenshkrimit te kontrates deri me 31/12/2023
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. SARK sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar per zerin Nr 4 te Preventivit -Nuk e ka deklaruar mjet me rrota ne Formularin Permbledhes te Vetedeklarimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 55 datë 19 Qershor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data